• Niczym nie skażona natura – bez wychodzenia z RANCZO zobaczysz bogactwo przedstawicieli miejscowej fauny i flory.
  • Kąpiele borowinowe unikalna możliwość zażywania regenerujących i leczniczych kąpieli w otwartych stawach lub wannie. Tylko u nas możesz mieć pewność co do autentyczności borowiny!
  • Stylowa łaźnia parowa – zbudowana i urządzona  według własnego  pomysłu daje pełnię satysfakcji zarówno w kwestii temperatury jak i specyficznego klimatu. Zastosowane w niej rozwiązania pochodzą z fińskiej sauny, ruskiej bani i dawnej kaszubskiej łaźni.
  • Domowa kuchniazawsze wzbogacona w produkty swojskie takie jak jajka, twarogi, przetwory mięsne, warzywne i owocowe.
  • Możliwość udziału w imprezach turystycznych, kulturalnych i sportowych – organizowanych przez nas i odbywających się w okolicy.
  • Inne atrakcje okoliczne opisane na stronie.

Atrakcje w pobliżu:

W Kościerzynie jest nowoczesny basen kąpielowy i centrum SPA, skansen kolejowy i inne atrakcje średniego miasta.
W przeciwnym kierunku, 5km. dobrą drogą gruntową dojeżdża się do szosy Kościerzyna – Chojnice i kilometr dalej do Lipusza, gdzie można zobaczyć stary, funkcjonujący młyn wodny i muzeum etnograficzne w dawnym kościele ewangelickim.
Nieco dalej, w Szymbarku najdłuższa deska świata, którą pomagał wyrzynać m.in. Wałęsa oraz dom postawiony „do góry nogami”.
Ok.40 min. jazdy samochodem – Aquapark w Chojnicach
lub 30 min. do Bytowa gdzie można zwiedzić zamek krzyżacki.

Wielką atrakcją turystyczną jest SPŁYW WDĄ poprzez wiele przepięknych jezior, a największe z nich – jez. Wdzydze, może dostarczyć wspaniałych wrażeń nawet bardzo wytrawnym żeglarzom.
Trasą spływu można dotrzeć do jednego z trzech, dostępnych w okolicy, skupisk
KAMIENNYCH KRĘGÓW w Odrach, a poruszając się innymi środkami lokomocji do podobnych
w Węsiorach lub Leśnie.
Ważne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe prowadzą zawsze do „DOMU MASZERA”, gdzie czekają na Was psy HUSKY, ich MASZER i jego RODZINA.